FreeBSD

Iš Žinynas.
Jump to navigation Jump to search

FreeBSD yra laisva daugiaplatformė BSD Unix šeimos operacinė sistema, sukurta 4.4BSD-Lite OS pagrindu. Ji palaiko x86, amd64, IA-64, PC-98, PowerPC ir SPARC64 platformas.


Istorija[keisti]

FreeBSD ištakos siekia 1993 metus, kai ji buvo pradėta kurti naudojant operacinės sistemos 386BSD išeities kodus. Vėliau, po įvairių konfliktų dėl autorinių teisių, FreeBSD 2.0 1995 m. buvo išleista 4.4BSD-Lite OS pagrindu. Ši versija pasižymėjo tokiomis naujovėmis kaip lygiagrečių procesų ir virtualios atminties valdymo sistema, portų sistema ir kt. 1998 m. buvo išleista trečioji FreeBSD OS versija, kurioje buvo įdiegtas naujas vykdomųjų failų formatas (ELF), nauja SCSI tvarkyklė, CD įrašymo įrenginių palaikymas ir daug saugumo bei vartotojo sąsajos pataisymų. Vėlesnėse versijose nuolat atsirasdavo pažangios tinklo paslaugų teikimo technologijos, nuolat taisomos saugumo klaidos.

Savybės[keisti]

Naudojant FreeBSD OS galima realizuoti įvairius tinklo, saugumo ir suderinamumo sprendimus. FreeBSD dažniausiai naudojama interneto arba intraneto serverio darbui valdyti. Ji geba pateikti patikimas tinklo paslaugas esant didelei apkrovai, o efektyvus atminties valdymas ir daugiaprogramis apdorojimas leidžia sparčiai vykdyti daug lygiagrečių procesų. FreeBSD dera su pigia kompiuterine įranga ir tokiu būdu sudaro ekonomišką alternatyvą komercinėms UNIX operacinėms sistemoms. FreeBSD turi platų programinės įrangos pasirinkimą, jos įdiegimo procedūra yra palyginti lengviausia tarp kitų BSD šeimos OS.