Perl

Iš Žinynas.
Jump to navigation Jump to search

Perl (pagal idėją tai ne santrumpa, o tiesiog pavadinimas, tačiau vėliau buvo pasiūlyti ir santrumpą atitinkantyis pavadinimai, tokie kaip: Practical Extraction and Report Language ar Pathologically Eclectic Rubbish Lister) pirmąją versiją sukūrė ir 1987 gruodžio 18 dieną išleido Larry Wall. Ši kalba paveldėjo labai daug kitų programavimo kalbų savybių.

Perl kalba buvo pradėta kurti tekstinių failų apdorojimui, lengvam reikalingos informacijos paėmimui ir vizualiam pateikimui, kaip įrankis, galintis pilniau ir patogiau atlikti sh, awk, sed ir kitų UNIX įrankių darbus. Vėliau išsivystė į pilnateisę bendros paskirties programavimo kalbą su išvystytomis teksto ir masyvų apdorojimo galimybėmis. Kalba yra labai praktiška - lengva naudoti, efektyvi, kompaktiška. Perl perėmė daugelį savybių iš tokių programavimo kalbų kaip C, sed, awk ir sh. Sintaksė primena C kalbos sintaksę, tačiau nėra griežtai apibrėžta, (ypač - iki 4-osios versijos).

#!/usr/bin/perl
# Paprasta Perl programa "Sveikas pasauli"
print "Sveikas, Pasauli!\n";

1993 metais Perl programavimo kalba buvo perrašyta iš naujo ir nuo 5 versijos atsirado tokios galimybės:

  • moduliškumas, galimybė daug kartų panaudoti tą patį modulį;
  • objektiškai orientuotas programavimas;
  • gijų (thread) palaikymas;
  • unikodo palaikymas, daugiakalbiškumas;

ir kt.

Perl kalba taip pat parašytas vienas iš populiaresnių žaidimų Frozen Bubble.

Perl kalba buvo parašyta didžioji dalis pirmųjų dinaminių interneto svetainių kodo, kai dinaminiam turiniui kurti populiariausia buvo CGI technologija. Vėliau šios pozicijos buvo užleistos labiau specializuotom kalbom (PHP, kt.).

Perl (Perlscript), panašiai kaip ir Javascript, galima panaudoti skriptų rašymui, kurie interpretuojami vartotojo naršyklėje.

Nuorodos[keisti]

Susiję straipsniai[keisti]


Kiti šaltiniai[keisti]