PowerPC 970

Iš Žinynas.
Jump to navigation Jump to search
PowerPC 970FX Procesorius

PowerPC 970“, „PowerPC 970FX“, „PowerPC 970GX“ ir „PowerPC 970MP“ yra 64 bitų „PowerPC“ procesoriai iš IBM, pristatyti 2002 m. Kai jie buvo naudojami „PowerPC“ pagrindu sukurtuose „Macintosh“ kompiuteriuose, „Apple“ juos vadino „PowerPC G5“.

970 šeima buvo sukurta bendradarbiaujant IBM ir „Apple“. Projektas buvo kuriamas kodiniu pavadinimu GP-UL arba „Giga Processor Ultra Light“, „Giga Processor“ kodinis pavadinimas buvo POWER4, iš kurio buvo panaudotas procesoriaus branduolys. Kai „Apple“ pristatė „Power Mac G5“, jie pareiškė, kad tai buvo penkerių metų bendradarbiavimo pastangos, susijusios su keliomis ateities kartomis, tačiau viskas truko labai trumpai. „Apple“ turėjo atšaukti pažadą pristatyti 3 GHz procesorių praėjus vieneriems metams po jo pristatymo, IBM nesugebėjo procesoriaus padaryti mažiau elektros vartojančiu, kad jį galima būtų panaudoti nešiojamuose kompiuteriuose. „Apple“ naudojo tik tris procesoriaus variantus.

IBM JS20 / JS21 blade moduliai ir kai kurios žemos klasės darbo stotys bei „System p“ serveriai yra pagrįsti „PowerPC 970“. Jis taip pat naudojamas kai kuriose aukštos klasės specialiai pritaikytose sistemose, tokiose kaip „Mercury's Momentum XSA-200“. IBM taip pat licencijuoja „PowerPC 970“ branduolį, skirtą naudoti individualiose programose.